Pilotní projekt společnosti Collegium Bohemicum

Česky Deutsch

Hlavní strana
Fotogalerie
Tiskové zprávy
Collegium Bohemicum

Návštěva první místopředsedkyně Saského zemského sněmu paní Andrey Dombois

26. 9. 2011

23.11.2011 15:38, přečteno 2974x | Zpět na novinky
Dne 26. 9. navštívila první místopředsedkyně Saského zemského sněmu paní Andrea Dombois Collegium Bohemicum, kde byla přivítána paní ředitelkou Blankou Mouralovou v nově zrekonstruovaných prostorách budovy Muzea a seznámena s naší činností.
Ve stejný den navštívila i gymnázium Chomutov. Debata začala brzy po poledni ve sborovně školy, kterou moderovala a rovněž překládala paní profesorka Eva Fučilová. Paní místopředsedkyně nejprve představila svoji osobu jak v oblasti soukromé, tak i pracovní, poté stručně hovořila o politickém systému ve Spolkové republice a v samotném Sasku, zejména o pravomocích Saského zemského sněmu. Paní Dombois pracuje v této legislativní periodě ve výboru pro ústavu, právo a Evropu, ale zaobírá se také školstvím a sociální problematikou. Studenti se ptali na mnohé, ti odvážnější se dokonce ptali i německy. Prodiskutována byla témata jako jaderné elektrárny a jejich útlum, nezaměstnanost a důchodová politika v Německu, ale také postavení žen v politice. Závěrem paní předsedkyně apelovala na mladé lidi, aby si začali vynucovat pozornost politiků a sdělovali jim své názory, podobně jako tomu bylo dříve i ve Spolkové republice, za což sklidila potlesk.
Zpět na novinky | Nahoru